مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

قصد کوی دلبران / یادی از سفر عتبات دانشجویی شهریور 91

شهریور 91 با جمعی از دانشجویان ، قصد کوی دلبران کردیم.

بعد از ظهر یک روز شهریوری از جلوی خانه خدا – مسجد – یک نوا در دل میخواندیم که : هر که دارد هوس کرببلا بسم الله.

بسم الله ، کلام پناهجویان است ، بسم الله گفتیم و با یاد سرخ و همیشه سبز شهدا شلمچه را پشت سر گذاشتیم ، همان شلمچه ای که در وصفش گفته اند : 

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/٦/۳۱
تگ ها : عمومی

ارتباط با حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه

 از محضر مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت ره سوال شده :

این حقیر مشتاق زیارت امام عصر حضرت حجه بن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف می باشم، از حضرت عالی تقاضا دارم که مرا دعا کنید که به این سعادت نائل شوم.

ایشان در جواب فرموده اند :

زیاد صلوات، اهدای وجود مقدسش نمائید، مقرون با دعای تعجیل فرجش؛ و زیاد به مسجد جمکران، مشرف شوید با ادای نمازهایش.    منبع++

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/٦/٢۱

حل شبهه / وضوی پیامبر و علت اختلاف بین فریقین در نحوی وضو گرفتن

با توجه به این که پیامبر صلی الله علیه و اله هر روز چند نوبت وضو میگرفت و نماز میخواند چگونه میشود که مساله ای که این همه شایع و فراوان بوده بین مسلمین مورد اختلاف واقع شود؟

جواب : هر چند این مساله ، جوابهای متعدد دارد ولی ما بطور خلاصه فقط به بخشی از پاسخ آن اشاره میکنیم :

 

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/٦/٢۱
تگ ها : فقه ، حل شبهه

اذا مات العالِم مات العالَم

شاید سال 87 بود که به محضر بزرگواری در تهران رسیدم و از ایشان خواستم تا کسی را به عنوان استاد علم زندگی یدر قم به ما معرفی کنند.

 ان عالم بزرگوار فرمودند : " در قم بزرگی هست بنام آیت الله سید عبد الله جعفری ، به خدمت ایشان بروید "

بار اول که بود که نام شرفشان به گوشم میخورد ، از هر کسی سواغشان میگرفتم چندان نمیشناختند ، تا اینکه بعد از مدتی پرس و جو مرا به موسسه یا مدرسه ای ارجاع دادند و گفتند که در انجا شخصی بنام آقای قدوسی ( فرزند یا نوه ی شهید قدوسی و از اقوام علامه طباطبایی ) هست که مسئول امور زندگی آیت الله جعفری میباشد.

به خدمت جناب قدوسی رسیدیم ، شب بود ، وقتی مساله ی خودم را  با ایشان در میان گذاشتم و ایشان فرمودند که آقا هم خودشان و هم عیال محترمشان در حدود 90 سالگی بسر میبرند و به علت کسالت کسی را به حضور نمیپذیرند. اصراری بر ملاقات نکردم ، چون فکر میکردم بی فایده است ، ضمنا نه قصد ایجاد مزاحمت داشتم و همچنین میدانستم که شخصی با این سن و سال دیگر به راحتی نمیشود از محضرشان استفاده کرد.

 بعد ها فهمیدم که ایشان از اعاظم و خواص شاگردان علامه طباطبایی ره بوده اند و در مقامات معنوی به درجات فوق العاده بلندی رسیده اند و برخی از ایشان به عنوان وصی علامه طباطبایی ره یاد میکنند.

 اما آتش شوق این دیدار پیوسته در دل بنده بود و گاهی خودمم را بخاطر این کم سعادتی ملامت میکردم تا این که امروز صبح وقتی از کنار میدان جانبازان عبور میکردم ، بنر بزرگی توجهم را جلب کرد. اعلامیه ی درگذشت آیت الله سید عبد الله جعفری تهرانی ره ، زمان تشییع : شنبه 4 شهریور 1391 ساعت 9 صبح. اما الان ساعت یازده بود که من اعلامیه را میدیدم. بار اول بود که عکسشان را همانجا دیدم و بسی تاسف و اندوه که حتی توفیق شرکت در مراسم تشییع  پیکر ایشان هم  پیدا نکردم.

رحمة الله علیه رحمة واسعه و حشره مع سیدنا محمد و آله الطاهرین.

..........................

بعد از این که توفیق تشرف به محضر جناب آیت الله جعفری ره پیدا نکردم ، مجددا به محضر همان عالم بزرگوار در تهران رسیدم و عرض کردم : جناب آیت الله جعفری ره در وضعیتی نیستند که کسی را به حضور بپذیرند.

آن عالم بزرگوار فرمودند من کس دیگری را که شما بتوانی از ایشان علم زندگی یادبگیری نمیشناسم ، جر اینکه به محضر آیت الله بهجت ره بروی و به صورت ایشان نگاه کنی.

افسوس و دو صد افسوس که امروز دست ما از دامن پر فیض آن دو عالم الهی و آن دو اسوه ی تقوا و پرهیزکاری کوتاه است. لعل الله یحدث بعد ذلک امرا.

لینک مرتبط :  تصاویر تشییع _ مصاحبه _ بزرگداشت

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٦/٤
تگ ها : عمومی