مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

تاملی در برخی از عبارات و نسخ دعای ندبه

نوشته ی زیر بحثی است درباره عبارت صلوات مذکور در دعای ندبه " اللهم صل علی محمد و آل محمد و صل علی جده رسولک السید الاکبر " که ایا ذکر این صلوات زائد است یا خیر؟

و نیز به مناسبت بحث شده درباره این که نسخه ی "و علی ابیه السید الاصغر " صحیح است یا عبارت " و علی ابیه السید القسور " ؟ در پایان نیز فرازی از دعا را از کتاب زادالمعاد نقل کرده ایم که کمی متفاوت با نسخه های معروف این دعاست.

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٧/۳٠

کرامات حضرت معصومه سلام الله علیها

مدتها در ذهنم بود که چرا علی رغم علو مقام و فضائل حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها چرا کرامات این بانوی جلیل القدر که چهار امام سفارش به زیارتش کرده اند چندان بارز و مشهود نیست ؟

تا این که چند روز قبل از دانشمندی حکیم شنیدم که فرمودند : امام رضا علیه السلام غریب الغربا هستند ، همدم و مونسشان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بودند و زمانی که حضرت  رضا علیه السلام به ایران آمدند حضرت معصومه نیز تصمیم میگیرند که به ایران بیایند تا همدم برادر بزرگوارشان باشند ولکن در قم بیمار میشوند و از دنیا میروند و لکن برای اینکه عظمت و بزرگی حضرت رضا علیه السلام محفوظ باشد و تحت الشعاع بزرگواری وکرامات حضرت معصومه علیها السلام قرار نگیرد ، کرامات خود را مخفی میکنند و بیشترخواص هستند که متوجه آن میشوند.

خلاصه کلام این که :به احترام عظمت حضرت رضا علیه السلام ، این بانوی بزرگوار کرامات خود را مخفی میکنند.

این بزرگواری هم خود یکی از فضائل و کرامات حضرت معصومه سلام الله علیها است.

یا فاطمة اشفعی لنا فی الجنة

 

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٧/٦

این مطلب را به یادگار از این روز مبارک مینویسم.

مژده ای دل که مسحا نفسی می اید...

بزرگمردی ، عزیزی ، مدتها بود به درد فراقش مبتلا بودم ، امروز بعد از ظهر تصمیم گرفتم هر جوری که هست خبری از حالش بگیرم ، در خیابان برای کاری قدم میزدم وبه یادش بودم،

اذان مغرب به مسجدی رفتم ، به محض نشستن در مسجد دوستی  گرامی در کنارم نشست و خبر آورد که :

غم مخور ایام هجران رو به پایان میرود،

آن گرامی که مشتاق دیدنش بودی اکنون در نزدیکی همین مسجد منزل اختیار کرده و همین الان میتوانی به دیدنش بروی ، چه حسن تصادفیی از این بهتر.

بلافاصله بعد از نماز ، به محضرش مشرف شدم، مثل همیشه  درب منزلش به روی عام و خاص باز بود، لله الحمد و له الشکر ، اکنون احساس میکنم بزرگترین خسارت این است که خوشه چین محضر پرفیضش نباشم. اللهم وفقنا لما تحب و ترضی.

شنبه ، 5 ذیقعدة الحرام 1433 ه ق  / 1 مهر 1391 ه ش

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٧/۱
تگ ها : عمومی