مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

به چه کسی رای بدهیم ؟

به چه کسی رای بدهیم ؟

برای یک انتخاب صحیح ، گاه  رفتارهای شخصی را مورد نقد و بررسی قرار میدهیم ، هر چند این بررسی لازم است اما به هیچ وجه نمیتواند برای انتخاب یک کاندید مورد نظر کافی باشد.

علاوه بر بررسی روحیات شخصی کاندید لازم است گفتمان و رویکرد فکری کاندیدا مورد نقد واقع شود.

 دو گفتمان مهم در انتخابات یکی گفتمان اصلاحات است و یکی گفتمان اصولگرا

به طور خلاصه عرض میشودکه : گفتمان اصلاحات زاویه فراوانی با اسلام راستین و اسلام ناب و انقلابی دارد. گفتمانی که  روسای عمده ان در انتخابات 88 متهم به فتنه گری شدند ، گفتمانی که در قضایای عاشورای 88 که حرمت عزای سیدالشهدا را شکستند حاضر به برائت از فتنه گران نشد ، گفتمانی معتقد به سازش و تساهل و تسامح در اجرای احکام اسلامی است چگونه یک مسلمان واقعی میتواند مروج و حامی چنین گفتمانی باشد ؟

ما فردا چه جوابی برای حضرت سیدالشهدا علیه السلام خواهیم داشت که  و چگونه میتوانیم خود را شیعه ان جناب بدانیم در حالی که از هتاکان به حرمت و حرمش ، اعلام برائت نمیکنیم ؟

بنابراین کسانی که خود را جزو جناح اصلاح طلب میدانند ، اصلاح طلب با همان مشخصاتی که اشاره شد ، یعنی عدم برائت از فتنه گر، سازش کار، و غیر معتقد به مبانی ارزشی اسلام ناب ، نه تنها صلاحیت رای دادی را ندارند بلکه تعجب از شورای محترم نگهبان است که چنین افرادی را تایید صلاحیت میکند.

البته این بدان معنی نیست که جناح دیگر یعنی اصولگرا  کاملا معصوم از خطا و اشتباه است ف خیر ، ولی انچه مهم است از لحاظ گفتمانی  و نظری گفتمان نزدیک تری به اسلام ناب دارد هر چند در عمل ممکن است اشتباهاتی هم داشته باشد بر خلاف گفتمان اصلاحات که از اشکالات فراوانی دارد هر چند در جاهایی هم درست عمل میکند اما بهر حال در مقام مقایسه گفتمان اصلاحات تناسب چندانی با اسلام ناب ندارد.

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/۳/٢٠
تگ ها :

ایا جامعه ایران اسلامی در حال تبدیل شدن به یک جامعه امریکایی است ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لاَ تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَ النَّصَارَى أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ وَ مَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ

فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ  /مائده /51

 جامعه ما به طرف اسلامی بودن در حرکت است یا به سوی آمریکایی شدن ؟  شاخصه های جامعه امریکایی به عنوان نماد و شاخص جامعه غربی غیر اسلامی چیست و آیا جامعه اسلامی ایران در حال حرکت به کدام سو میباشد؟ غرب یا اسلام ؟این نوشته در مقام بررسی شاخص های جامعه غرب است تا با شناخت انها و ببینیم آیا چنین شاخص هایی در جامعه ما نیز وجود دارد یا خیر؟

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٢/۳/۳