مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

ع غ از دیگران

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۳/٦/۱٤
تگ ها : ع غ

ع غ 1

مشاهده یادداشت خصوصی

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۳/٦/۱۳
تگ ها : ع غ

تناقض در رفتار

طیف آقای سید صادق شیرازی ، چگونه حضور افرادی نیز شیرین عبادی ( مبلغ بهاییت ) در کنگره ای با حضور افراد وابسته به طیف شما و دعوت انها به موعظه ی حسنه و گفتگو با منش و سلوک شما سازگار است ؟ 

 

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٤:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۳/٦/۸

آیا طلبگی شغل است ؟

آیا طلبگی شغل است ؟ 

در پاسخ باید بگوییم منظور شما از شغل چیست ؟ 

اگر منظور یک نیاز اجتماعی است ، بله طلبگی شغل است و اگر نباشد قسمت عمده ای از نیاز های فرهنگی دینی و اخلاقی مردم از بین میرود و اعتقادات و ارزش های دینی پایمال خواهد شد و مرزهای عقیدتی و فرهنگی توسط افکار غیر دینی و منحرف مورد هجمه واقع خواهد شد. 

اگر منظور از شغل یک منبع در امد باشد : هر چند ممکن است کسی از راه طلبگی هم کسب درامد کند اما شان و ارزش طلبگی بیشتر از یک منبع تامین هزینه و تامین نیاز مالی است و ارزش آن با پول و مادیات قابل اندازه گیری نیست. 

آیا طلبگی یک نیاز جامعه است ؟

همان طور که مرزهای خاکی کشور نیاز به محافظت دارد مرزهای فکری و اعتقادی هم نیاز به محافظت دارد و چه کسی جز عالم دین باید از این مرزها حفاظت کند ؟ چنان که این مطلب در احادیثی اشاره شده " العلماء منار الاسلام " یعنی وسیله ی شناخت اسلام علما هستند و در برخی احادیث از علما به " امناء " یعنی افراد امین تعبیر شده است. 

چطور میشود که طب و سلامت مردم نیاز به متخصص دارد اما دین مردم نیاز به متخصص ندارد؟ حفاظت از اعتقادات و جواب دادن به شبهات نیاز به کارشناس ندارد ؟ 

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٤٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۳/٦/۱