مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

شاخصه های اصولگرایی

شاخصه های اصولگرایی و اسیب های رعایت نکردن شاخص ها در کلام امام خامنه ای .لینک+

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/۳/۱٧

عامل فتنه و تذکر به دوستان

1- یکی از عوامل فتنهی 88 بی اعتمادی گروهی از مردم به دولت وقت بود. هر چند ما به دولت فعلی انتقاداتی داریم اما  فرموده ی امام خامنه ای نباید به نحوی حرف بزنیم که موجب دلسردی و نامیدی مردم به مجموعه حاکمیت شود. امید موتور محرک مردم در راه دفاع از انقلاب است. توهین به دولت میتواند اساس فتنه ای جدید در اینده شود. نوشته مرتبط +

2 - اقای نوبخت نسبت به برگزاری تجمعات غیر قانونی درباره مسائل هسته ای تذکر دادند. + .البته ما هم برگزار تجمعات غیر قانوی را به هر اسمی که باشد تایید نمیکنیم. چه بعد نماز جمعه چه غیر ان. و نیت خیر برگزارکنندگان و  اینکه در سالهای قبل هم چنین اقداماتی انجام میشده توجیه کننده عمل غیر قانونی نیست. ما هم عمل به قانون را عامل حفظ نظام میدانیم. اما باید از ایشان سوال کرد : چرا در مقابل تجمعات غیر قانونی دیگر - مثل تجمعی که  شیفتگان بیانیه لوزان  که در خیابانهای شهر با بستن خیابان، به  پایکوبی پرداختند  هیچ عکس العملی از خود نشان ندادید ؟ . همچنین به تجمعات غیر قانونی جریان فتنه 88  و حرمت شکنی عاشورای حسینی. خوب بود ایتدا به دوستان خود  تذکر میدادید و بعد به منتقدان.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٤/۳/۱۳

چند عکس بهاری

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٢٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٤/۳/۱۳
تگ ها : عکس ، یواشکی

مذاکره با امریکا ... حرف های پر معنا

امام خامنه ای : مذاکره با امریکا حماقت و خیانت است.

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/۱٢

معنای مذاکره

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/۱٢

راهکار

دستور امام خامنه ای :

برخورد‌ها نه از سوی مردم و نه از سوی مسئولان تحقیر آمیز نباشد/

دلواپس بودن جرم نیست اما به معنای متهم کردن و نادیده گرفتن زحمات و خدمات نباشد/

دولت و طرفداران دولت و کسانی که ابراز دغدغه و دلواپسی می‌کنند،‌ اهانت نکنند/ لینک

کلیپ کوتاه همین بیانات.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۳:٥٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/۱٢

گروه طلاب منطقه

جلسه ای با حضور حجت الاسلام موسوی

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/۳/۱٠
تگ ها : عکس ، عمومی

تغییر رفتار !

انچه در مذاکرات نقطه مهم و مرکزی است این است که امروز دو جبهه " تمدن نوین اسلامی " و جبهه ی " جهالت مدرن " در مقابل هم ایستاده اند. غرب به دنبال تغییر رفتار حکومت اسلامی ایران به عنوان قله ی بلند تمدن نوین اسلامی است . بله تغییر رفتار جمهوری اسلامی مهمترین چیزی هست که توسط غرب در مذاکرات پیگیری میشود.

رفتار ما تاکنون در برابر غرب بر اساس نفی ظلم ، دفاع از مظلوم و سازش ناپذیری با ادمکش ها و زورگویان عالم بوده است. غرب در حقیقت میخواهد این اقتدار و صلابت به حقارت و عقب نشینی تبدیل کند. اما شتر در خواب بیند پنبه دانه. گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه.  این نکته مهم چیزی است که بسیاری از اهل تحلیل و نظر از ان غافل هستند.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/۳/۱٠

چند نکته

1- اگر کسی با شماره ی ناشناس به پیام بدهد چه میکنید ؟ در ابتدا میخواهم که خودش را معرفی کند و در صورتی که با اما و اگر و حالا بعدا و خودت میفهمی و ... جواب بده بلافاصله مسدودش میکنم .

2 - در جمع های عمومی خیلی اهل صحبت های سیاسی نیستم چون میدانم که نوع مردم اطلاعات ناقص و بعضا اشتباهی از مسائل دارند. اما چند روز قبل یه نفر به یکی دیگه گفت : احمدی ن‍ژاد هم کاراش اشتباه بود. اون یکی دیگه جواب داد اره منم قبول دارم که خیلی از کاراش مخصوصا تو دو سال اخر اشتباه بود اما من که بخاطر یه نفر دست عقیده ی خودم بر نمیدارم. عقیده ی ما بر حفظ ارزشها و انقلاب است. هر کسی هم از این راه بیرون بره دورش رو خط میکشیم.

3 - همه ی ما باید خودمون رو کمک کار دولت و حکومت فرض کنیم. اما معنیش این نیست که کار حکومت صددرصد درسته ،‌ و نیز در عین احترام و همراهی با حاکمیت اما باید کارهای اشتباه را هم تذکر داد.بنابراین منافاتی بین این دو نیست.

4 - از اقای ظریف نقل شده که گفته اند " در دولت قبل هم اجازه دیدار با دانشمندان هسته ای داده شده "+

باید از ایشان پرسید که این سخن شما چه فایده ای داشت ؟  گیرم دولت قبل همچین کاری کرده باشد ، دلیل نمیشود که ان اشتباه را شما هم تکرار کنید.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٤/۳/٩
تگ ها : نکته ، عمومی

کامل شود

تحف العقول ؛ النص ؛ ص247

وَ قَالَ ع‏ مِنْ دَلَائِلِ عَلَامَاتِ الْقَبُولِ الْجُلُوسُ إِلَى أَهْلِ الْعُقُولِ وَ مِنْ‏ عَلَامَاتِ‏

أَسْبَابِ الْجَهْلِ الْمُمَارَاةُ لِغَیْرِ أَهْلِ الْکُفْرِ (الفکر) وَ مِنْ دَلَائِلِ الْعَالِمِ انْتِقَادُهُ لِحَدِیثِهِ وَ عِلْمُهُ بِحَقَائِقِ فُنُونِ النَّظَرِ.

مبنای

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/٥

مباحثه حکومی

قبل از هر چیز این نوشته تتمه قسمتی از یک مباحثه و گفتگوی علمی بین حقیر و یکی دو نفر از دوستان عزیزم میباشد. که طبعا اگر ننویسم خوف ان هست که فراموش کنم.

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/۳/۱
تگ ها : نکته ، فقه

تکلیف و یک نکته روانشناختی

امام خامنه ای : کشور، امروز درگیر جنگ اقتصادى، امنیتى و بالاتر از همه جنگ فرهنگى است؛ این را اگر کسى نداند، خواب خواهد ماند.

منتها حالا بعضى‌ها نمیخواهند این را بفهمند، چون اگر چنانچه باور کنند " تکلیف " به گردنشان میگذارد؛ بعضى‌ها هم کشش آن را ندارند.امّا واقعیّت قضیّه این است، کسى که اهل مبارزه است بیدار است! ++

...

این مطلب علاوه بر انچه که از ظاهر ان فهمیده میشود به یک نکته ظریف روانشناختی هم اشاره دارد که جا دارد در مورد ان حرف بزنیم.

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/۳/۱

مسائل مستحدثه

اگر بخواهیم کمی دقیق تر بحث کنیم باید بگوییم که مسائل مستحدثه دو قسم است :

اول : مسائلی نو ظهور که در کتب قدما درباره موضوع یا حکم ان بحث نشده. مثلا مساله بیمه نه موضوعا و نه حکما در کتب قدما از ان بحث نشده. اگر هم چیزی پیدا شود بسیار کم و پراکنده است.

دوم : مسائل مستحدثه به این معنی که در کتب قدما درباره ان مفصلا بحث شده ولکن موضوعات جدید ان احکام نیازمند بررسی مجدد است. مثلا مساله تقیه از احکام مستحدثه نیست و هم در احادیث ائمه و هم در کلمات فقها فراوان از ان بحث شده اما اینکه تقیه در زمان ما به چه نحو است و ایا موضوع ان باقی است یا نه نیازمند بررسی مجدد است و به این معنی انرا باید جزو سائل مستحدثه نامید. نیز برخی مسائل جهاد.

پ ن : این مطلب منافی با انچه دیگران فرموده اند نیست بلکه توضیح و تدقیقی در بیان مسائل مستحدثه است.

پیشنهاد میکنم یکی از موضوعات دسته دوم برای بحث فقه سال اینده انتخاب شود. مثل بحث تقیه یا جهاد که برخی از مجلدات جواهر و وسائل هم در همین  موضوع است.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/۳/۱
تگ ها : عمومی ، نکته ، فقه

امام خمینی خطاب به وزرای خارجه ی همه دولتها

امام خمینی ره : وصیت من به وزرای خارجه در این زمان و زمانهای بعد آن است که مسئولیت شما بسیار زیاد است، چه در اصلاح و تحول وزارتخانه و سفارتخانه‌ها؛ و چه در سیاست خارجیِ حفظ استقلال و منافع کشور و روابط حسنه با دولتهایی که قصد دخالت در امور کشور ما را ندارند.

و از هر امری که شائبه وابستگی با همه ابعادی که دارد به‌طور قاطع احتراز نمایید. و باید بدانید که وابستگی در بعض امور هر چند ممکن است ظاهر فریبنده‌ای داشته باشد یا منفعت و فایده‌ای در حال داشته باشد،

لکن در نتیجه، ریشه کشور را به تباهی خواهد کشید. و کوشش داشته باشید در بهتر کردن روابط با کشورهای اسلامی و در بیدار کردن دولتمردان و دعوت به وحدت و اتحاد کنید که خداوند با شماست.   منبع++

فکر میکنم نیاز به هیچ گونه شرحی ندارد!

 

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/۳/۱

آیا جهاد یک استثنا است ؟

در فقه بحث شده که ایا اصل در اسلام جهاد است و یا اینکه اصل جهاد امری استثنا است  و اصل بر صلح است. اگر مبنای اول را بپذیریم ایا مراد از جنگ ، فقط جنگ سخت است یا شامل جنگ نرم هم میشود ؟

نیز باید بگوییم که دستور به سکوت و مقابله نکردن با برخی حکومت ها هم در نظر ائمه علیهم السلام خود نوعی مقدمه چینی برای جهاد و تشکیل حکومت بوده. مثل رزمنده ای که پاورچین پاورچین و بی صدا خود را میخواهد به بالای سر دشمن برساند و کار او را یکسره کند. پس خود ائمه علیهم السلام هم همواره اندیشه قیام و تشکیل حکومت داشته اند و لکن در ابتدا سعی در فراهم کردن مقدمات ان و نیرو سازی داشته اند. چنان که از جمله از احادیث هم این مطلب فهمیده میشود. ( نظیر احادیثی به این مضمون که امام علیه السلام بااشاره به گله ی کوچکی گوسفند- حدود 7-8 راس - میفرمایند که اگر به همین تعداد یار واقعی داشتیم هرگز ساکت نمینشستیم.)

بنابراین به معنایی خود ائمه هم دائما به دنبال تشکیل حکومت و قیام علیه طاغوت بوده اند و لکن با توجه به اماده کردن مقدامت ان .

نیز بحث شده که مقدار واجب جهاد چقدر است ؟ چنان که به خاطر دارم برخی گفته اند مقدار واجب یک بار در هر سال است. 

جهاد از مسائل منصوص در قرآن کریم است و مباحث فقهی ان بسیار جالب و در خور توجه است.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:٢٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/۳/۱
تگ ها : فقه ، نکته

سیاست نامه - تقویت نظام به سبک اصلاحات

1- یکی از سران خائن افتنه گفته بود : اصلاحات به دنبال تقویت نظام است !!! (روزنامه اعتماد)

تقویت نظام یعنی این ==>کلیک کنید:  ++

2- اقتصاد مقاومتی را با با اقتصاد مذاکره ای اشتباه نگیریم. هر چند مذاکره با مقاومت تعارضی ندارد اما اینکه مبنا و ریشه کار به جای مقاومت ، بر اساس مذاکره باشد مسلما امری اشتباه است.

3- بعضی عیب خود مدیدانند که مروج و سرباز ولایت باشند. باید بدانیم که تمام افتخار ما به سربازی و خدمتی است که به دین میکنیم. تمام شان و شخصیت ما به متابعت از ولایت معصومین و جانشینان ایشان است و اگر از خط ولایت خارج شویم هیچ ارزشی نخواهیم داشت. ما باید به خود ببالیم که در خط ائمه معصومین علیهم السلام و در خط ولایت و مرجعیت که همان حجت معصومین علیهم السلام بر ما هستند قرار داریم.

4 - امام خمینی ره : من به تمام دنیا با قاطعیت اعلام می‌کنم که اگر جهانخواران بخواهند در مقابلِ دین ما بایستند، ما در مقابل همه دنیای آنان خواهیم ایستاد و تا نابودی تمام آنان از پای نخواهیم نشست

امام خمینی ره : اسلام ابرقدرتها را به خاک مذلت می‌نشاند، اسلام موانع بزرگ داخل و خارج محدوده خود را یکی پس از دیگری برطرف و سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد. farsi.rouhollah.ir

5- نیروهای ارزشی و متدین را با تعبیر  " دلواپسی " و "ساندیس خوری" به چوب میبندند و لکن باید گفت که :

اولا : کی شود دریا ز پوز سگ نجس

و ثانیا : در هیچ قانونی نیامده که دلواپس بودن و ساندیس خوری جرم است ، بلکه انچه جرم است ، نه دلواپسی بلکه بیخیالی و سهل انگاری است ، انچه جرم است نه ساندیس خوری بلکه فریب دشمن خوردن و از اخور دشمنان اسلام ارتزاق کردن است.

انچه جرم است دست در دست اجانب داشتن و بی تفاوت بودن نسبت به سرنوشت مسلمانان و مظلومان عالم است.ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٥:٢٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/۳/۱