مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

در باب بیان حال این روزها

برخی دوستان عزیز بحق و کاملا صحیح از وضعیت فعلی جامعه انتقاد میکنند. این سخن که در جای خود کاملا صحیح است اما در تکمیل ان چند نکته را اضافه میکنم :


اول : هرچند هجمه دشمنان و شیطان شدت یافته اما این قدرت و هیمنه دشمن هرگز نباید باید باعث ترس و واهمه نیروهای ارزشی و حزب الهی شود.
دوم : فزونی قدرت دشمن و بیان پیشروی های دشمن داخلی و خارجی هرگز نباید منجر به ناامیدی نیروهای ارزشی و دست از کار کشیدن و تلاش کردن ما شود. در زمان طاغوت سرعت پیشروی دشمن در عرصه فرهنگی بسی بیشتر از زمان فعلی بود اما این هرگز باعث ناامیدی امثال خمینی ها و مجاهدت فرزندانش نشد.
سوم : مراقب باشیم تعریف و تمجید از قوای دشمن ، چه دشمن خارجی و امریکا و چه نیروهای شیطانی و نفسانی ، باعث  ندیدن تلاش نیروهای ارزشی ، بزرگنمایی دشمن ، تخدیر اجتماع ، و القاء ناکارامدی انقلاب اسلامی نشود.
چهارم : هرچند وضعیت فساد اخلاقی به واسطه ماهواره ها و شبکه های مجازی و ... رو به فزونی است اما به همین وزان اگاهی وحق شناسی در جامعه هم رو به رشد است. در گذشته کسی باور نمیکرد اسرائیل به چنین جنایتهایی دست بزند یا کسانی مانند داعش در دنیا وجود داشته باشند اما به برکت همین ابزار جدید عالمیان از جنایات این گرگ های درنده مطلع میشوند. به تعبیر یکی از بزرگان ، فساد در جامعه ، به مانند کف روی اب است اما حقیقت این است که به وزان گسترش فساد ، اگاهی ها هم رشد یافته و همین رشد اگاهی ها زمینه ساز ظهور حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنافداه خواهد بود.

البته این به معنی تایید ازادسازی بی قید و ضابطه رسانه های مروج فساد نیست.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٤/٥/٢٤

امار روزه داران تهرانی + تحلیل

اما امار نشون میده که امسال 66 درصد تهرانی ها روزه گرفته اند . ( تبعا اونایی که روزه نگرفتند هم عده ای عذر شرعی و ناتوانی و عده ای هم سهل انگاری یا بیماری داشتند)

شرکت در نماز جماعت ظهر از 13 درصد به 17 درصد رسیده.

شرکت در نماز مغرب 18.5 درصد.

۶۸.۹ درصد از پاسخگویان در مراسم شب‌های احیاء خارج از منزل خود شرکت کرده‌اند. ۲۴.۸ درصد در این ایام در جلسات قرآن حضور یافته‌اند و ۱۹.۴ درصد شرکت در روضه و مجالس سخنرانی را در برنامه خود داشته‌اند.

۵۶.۱ درصد از شهروندان سنت افطاری دادن را در ماه رمضان به جا آورده‌اند.

در بین پاسخگویانی که اقدام به برگزاری افطاری در ماه رمضان کرده‌اند تنها ۹.۲ درصد بیرون از منزل و در رستوران افطاری داده‌اند، مابقی ۹۰.۸ درصد در منزل خودشان مراسم افطاری را برگزار کرده‌اند.

سایر امارها را در لینک منبع :http://alef.ir/vdcjxae8muqeoiz.fsfu.html?287546 

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٥:٢٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/٥/۱٦

چرا باید گفت امام خامنه ای ؟

کسی پرسیده بود : چرا میگویید امام خامنه ای ؟ 

گفتم : به همان دلیل که بی بی سی تا الان حاضر نشده بگه امام خمینی! 

 

پ ن : به نظرم جواب کوتاه و کاملی بود. 

توضیح : راستی چرا تا امروز شبکه های خارجی حتی درباره امام خمینی هم حاضر نیستند تعبیر "امام" را بکار ببرند ؟ حتما یه چیزی هست دیگه!

جهت مطالعه : http://www.jahannews.com/vdcdjo0fzyt0zs6.2a2y.html

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٤/٥/۱٥

مظلوم نمایی

مطلب اول : یکی از حربه های زشت افراد ضعیف و بی عرضه ، ژست مظلوم نمایی به ناحق و " ننه من غریبم بازی " است. ( با مظلوم نمایی به حق اشتباه نشود ) . به عبارت دیگر برای توجیه ضعف ها و ناتوانی های خود دیگران را مقصر و ظالم جلوه دهیم و خود را مظلوم و مستوجب ترحم نشان دهیم.
مطلب دوم : تیتر این روزهای برخی روزنامه های اصلاح طلب دقیقا نشان دهنده ژست مظلوم نمایی دروغین این طیف برای جلب ترحم دیگران و توجیه ناتوانی خود است. 
مطلب سوم : فارغ از انتقادهایی که به دولت قبل وارد است اما نکته جالب اینکه : اینقدری که این روزها دولت قبل مورد هجمه و تخریب است شاید در زمانی که خود ان دولت در راس کار بود هم این همه تخریب و هجمه بر علیه انها انجام نمیشد. به عنوان نمونه صفحه اول روزنامه های اعتماد ، ارمان ، افتاب شرق و ابتکار را ببینید. ! 
(خواه موافق دولت قبل باشیم یا مخالف ان ، اما انسان منصف وجود همچین رویه ی تخریبی را تایید میکند )
مطلب اخر : حذف شد.
  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٤/٥/٧