مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

زیادة المبانی تدل علی زیادة المعانی

ایا قاعده نحوی زیادة المبانی تدل علی زیادة المعانی صحیح است یا خیر و اگر صحیح است شرایط ان چیست ؟اینجا+ را ببینید

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۳٠

عاقبت دوستی با امریکا

حیدر العبادی ، نخست وزیر عراق ، در اوایل کار خود سفری به امریکا داشت که با برخورد زشت اوباما روبرو شد.همان زمان بود که عراق شهر مهم خود را به دست داعش داد ، اما بعد از این تجربه ، دولت عراق چشم امیدش از امریکا کم رنگ شد و روی پای خود ایستاد و توانست دشمن را عقب براند. این کلیپ حقیقتا عبرت انگیز را ببینید و به حقانیت تعالیم قرانی بیشتر پی ببرید.

http://www.aparat.com/v/rBwdt

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:٢۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۳٠

فتنه 84 بخاطر بی عرضگی انجام نشد

این کلیپ سخنان فائزه هاشمی در جمع فتنه گران خیابانی 88 است که در جمع آشوبگران صحبت میکند.

چند نکته در صحبت های ایشان هست که قابل توجه میباشد:

اول : گویا فتنه 88 قرار بوده در سال 84 اتفاق بیفتند اما خاتمی عرضه نداشت که بگوید تقلب شده. چون خودش انتخاب را برگزار کرده بود.!

دوم : کنار زدن رهبر معظم انقلاب از اهداف فتنه گران و طیف نزدیکان هاشمی بوده.

سوم : به گونه ای ضمنی اعتراف میکنند که فتنه باعث شد کارهای مخفی ما لو برود.( پس کارهای مخفی و نیت های زشت پنهانی هم داشته اند) ( متن حرف ها در زیر نویس)

http://www.aparat.com/v/hlvEH

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:۱۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۳٠

عقد اخوت دو جوان عاشق شهادت

تلویزیون مستند عقد اخوت رو نشون میداد. بسیار جذاب و گیرا.

حکایت دو دوست بود که ارزو داشتند شهید بشن. اینا مشهد میرفتن یا پارک میرفتن یا جاهای دیگه با موبایل از خودشون فیلم میگرفتند که این فیلمی که میبینید مربوط به شهید آینده هست. قراره ما شهید بشیم. 

اینقدر خوشکل و کم سن و سال و تو دل برو بودن که ادم دلش میخواست همینطوری بهشون نگاه کنه. مثلا یکیشون با گریه از خواهرش میخواسته که برام دعا کن من شهید بشم من اون دنیا برات تلافی میکنم. 

این بچه ها میرن تو ارتش و در درگیری با اشرار غرب کشور شرکت میکنند. یکیشون تو صحنه زخمی میشه . اون یکی میره کمکش کنه که خمپاره ای بهشون اصابت میکنه و جفتشون با هم شهید میشن. یا مثلا یکیشون قبرشو هم معین کرده بوده و میرفته تو اون جا و میگفته این مال منه. 

اینقدر این فیلم قشنگ و خوش ساخت و تو دل برو بود که جا داره النگوهاتون رو بفروشین و این فیلم رو دانلود کنید یا بخرین و ببینید. 

شهید کمیل ( مصطفی صفری تبار ) و شهید محمد محرابی پناه در سال 1390 به شهادت میرسند. یکی دو نمونه از کلیپها که قبل از شهادت برا خودشون تهیه کردند.

http://www.aparat.com/v/j5aOt

 http://www.aparat.com/v/rsiB4

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۳٠

سخن و جواب سخن

چند وقت قبل رییس مجمع تشخیص مصلحت و از سوی دیگر آیت الله مصباح یزدی هر یک مطالبی را بیان کردند که بیانات آیت الله مصباح - به زعم بنده - میتواند جوابی به سخنان آیت الله مصباح باشد.

ریس مجمع تشخیص میگویند :

بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند. منبع: + و +

آیت الله مصباح میفرمایند :

عده ای معتقدند :اسلام و دین مردم وسیله ای بود تا شاه را ساقط کنیم، حالا خودمان جای شاه هستیم؛ مدتی خانواده پهلوی حکومت کردند و چون ما زندان رفتیم، زحمت کشیدیم و شکنجه شدیم حکومت حق ماست
این سخن به این دلیل است که اصل نگرش این افراد نسبت به اسلام، نظام و انقلاب اسلامی با آنچه که مورد نظر بنیانگذار انقلاب اسلامی و مردمی که در این راه کشته و شهید دادند بود تفاوت دارد. منبع :+

البته بر خلاف برخی من اعتقاد ندارم که در سخنان رییس مجمع توهینی به روستاییان صورت گرفته است بلکه منظور ایشان این بود که برخی که امام را درک نکرده اند چطور میخواهند درباره افکار امام نظر بدهند؟ اما به هر حال این ایراد بر ایشان وارد است که نبودن در زمان امام دلیل نمیشود که برخی از حق کمتری در اظهار نظر برخوردار باشند و یا در اداره حکومت سهم کمتری داشته باشند.

پ ن : ضمنا بنده نمیگویم که مخاطب ایت الله مصباح ، شخص رییس مجمع بوده اند بلکه میگویم به صورت کلی اگر کسی این حرف را به عنوان نقد به ایشان مطرح کند حرف بی ربطی نیست و نقد وارد است.      و السلام/

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٤:٤۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۳٠

سلام درود خدا بر مجاهدان عرصه دین - مصداق وظیفه شناسی

 

آیا شایسته نیست با این خبر ، ایران اسلامی تکان بخورد ؟

محله " رضوان 38 " از محله های پر خطر شهر امل هست.

تابستان 94 یه نفر به نام حاج آقا "شعبانعلی" میرن تو این محله ی پر خطر

و یه خونه ی درب و داغون اجاره میکنن

و اونجا را تبدیل میکنن به مدرسه.

یه مدرسه نقلی و کوچولو .

و همون جا برای بچه های اون محل کلاس های قران برگزار میکنند.

به عنوان یک ایرانی مسلمان بر خود لازم میدانم از این روحانی فداکار تشکر کنم.

سلام و درود خدا بر همه مجاهدان عرصه تبلیغ و یاوران فداکار حضرت ولی عصر عج

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٤:۳٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۳٠

دروغهایی که به ایت الله مصباح نسبت میدهند

اخیرا - و شاید به مناسبت نزدیکی انتخابات مجلس خبرگان - یک خط تبلیغی مشاهده میشود که بر روی آیت الله مصباح متمرکز شده و با دروغ سازی و هجمه سعی در تخریب ایشان دارد از جمله :

در برخی رسانه ها چنین تبلیغ میشود که ایت الله مصباح فرموده اند : " اطاعت از احمدی نژاد اطاعت از خداست. "

اما وقتی به متن سخنرانی ایشان مراجعه میکنیم نه تنها ایشان اسمی از رییس دولت وقت نیاوردند بلکه در ضمن یک بحث علمی و اعتقادی مبانی مشروعیت حکومت اسلامی را مطرح کردند. اصل صحبت ایشان چنین است :

«ولی فقیه یک رهبری دینی جانشین امام زمان(عج) است؛ این رییس جمهور نماینده‌ای است که مردم او را انتخاب کرده‌اند. این دو با هم خیلی تفاوت دارند. رییس جمهور وقتی از طرف ولی فقیه نصب شد، می‌شود عامل او؛ او نصبش می‌کند. آن پرتو قداستی که او دارد بر این هم می‌تابد. وقتی رییس جمهور اسلامی شد، حکمش را از رهبر ـ‌یعنی جانشین امام(ع)‌ـ دریافت کرد، یک پرتوی از آن قداست بر این هم می‌تابد؛ آن وقت اطاعت از رییس جمهور و اطاعت از مجلس و سایر امور هم می‌شود اطاعت از خدا. اما تا این جور نشده، حساب رهبر از دیگران جداست. او ارزشش از طرف امام زمان(عج)و از طرف خداست.» منبع :++

مشابه این سخن را هم امام خمینی دارند که در جریان نصب بازرگان به عنوان رییس دولت موقت میفرمایند :

«من باید یک تنبه دیگری هم بدهم و آن اینکه من که ایشان را حاکم کردم، یک نفر آدمی هستم که به واسطه ولایتی که از طرف شارع مقدس دارم ایشان را قرار دادم. ایشان را که من قرار دادم واجب الاتباع است ملت باید از او اتباع کند. یک حکومت عادی نیست یک حکومت شرعی است. باید از او اتّباع کنند. مخالفت با این حکومت مخالفت با شرع است، قیام بر علیه شرع است.» (جلد پنج صحیفه امام، ص ۳۱)

نکته مهم اینکه صرف تنفیذ از طرف ولی فقیه دلیل بر این نیست که رییس جمهور هر کاری که دلش خواست بکند. لذا ایشان در نقد دولت دهم (دولت احمدی نژاد فرمودند ):

" افرادی که بی‌شرمانه مکتب ایران را به جای مکتب اسلام معرفی می‌کنند، خودی نبوده بلکه، غیر خودی‌اند؛ ما با کسی عقد اخوت نبسته‌ایم و از کسی حمایت می‌کنیم که حامی اسلام و تابع رهبری باشد." منبع:++

(قابل توجه کسانی که میگویند ایشان هیچ وقت به دولت قبل تذکر ندادند)

سوال مهم اینجاست که جریان دروغ ساز از کجا خط میگیرد و چه انگیزه ای در تخریب بزرگان دینی و علمی دارد ؟

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۳:٥۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۳٠

دارایی های زندگی - 2

در پست قبل(اینجا) درباره ضرورت افزایش دارایی عاطفی مطالبی نوشتم. و اکنون ادامه ان بحث :

اگر میخواین دارایی های عاطفی تون بیشتر بشه باید چند چیز رو رعایت کنیم ، البته نکات بیشتری هست اما اینا به نظرم مهمترین ها هست. 

اول : ترک ظلم. به همسرتون یا هر کسی که میخواین با اون عاطفی بشین ظلم نکنید. برای اینکه قدرت داشته باشید که  ظلم نکنید هم راهکارهایی هست.  

دوم : ترک بی احترامی . 

سوم : رعایت ادب. ما در رفتار و گفتار یه خط قرمزهایی داریم که باید رعایت بشه. حتی خدا به پیغمبرش هم میگه به بندگانم بگو بهترین کلمات رو انتخاب کنن. 

چهارم : در منزل عصبانی نشوید. داد نزنید. اگر عصبانی هستید اصلا به منزل نروید. 

پنجم : بدی های دیگران را فراموش کنید و ه خاطر نسپارید. 

ششم : با بچه هایتان بازی کنید. 

هفتم : جلوی اعضای خانواده کارهای عاطفی و معنوی کنید. مثلا با بچه هایتان مشهد بروید ، دعای کمیل بروید ، وقتی صدقه میدین پول رو به بچه تون بدین تا اون  تو صندوق صدقات بندازه. 

هشتم : اگر در زندگی شکست خوردی نا امید نشو. اگر قراره پیشرفت کنی حتما جاهایی شکست هم میخوری. اگر در خانواهد مساله ای پیش اومد محبتت رو از کسی دریغ نکن. 

نهم : در محبت کردن حسود نباش. بگذار دیگ محبت همسرت برای دیگران هم بجوشد. 

دهم : اشتباهات دیگران را به رخشان نکش. گاهی بگذار دیگران اشتباه کنند تا پخته شوند. 

یازدهم : گاهی در خانه جشن بگیرید. حتی با تهیه یه شریت یا چایی.

دوازدهم : موقع غذا خوردن کنار خانواده باش. گاهی سر سفره شما براشون غذا بکش. شما لیوان اب رو پر کن و ... . 

... و موارد بسیار دیگر. ... . 

پ ن : البته علاقه یک طرفه هم خوب نیست . عاطفه ات را خرج کسی کن که اون هم برای تو عاطفه خرج کنه. و الا علاقه یک طرفه ذلت هست. 

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٤/٦/٢۸

دارایی های زندگی - 1

ما سه جور دارایی داریم ، دارایی مادی ، دارایی معنوی ، دارایی عاطفی

دارایی مادی به تنهایی نمیتونه ایجاد مشکل کنه اما اگه ادم از دارایی عاطفی و معنوی محروم باشه تمام حواس و توجهش میره به طرف دارایی مادی. اما دارایی مادی به تنهایی هیچ وقت به ادم احساس ارامش  و خوشبختی نمیده. ارامش ادمی به ثروت عاطفی و ثروت معنوی بستگی داره. من نمیگم که دارایی مادی لازم نیست. بلکه میگم دارایی مادی به تنهایی کافی نیست. من حتی فکر میکنم بخش معنوی از عاطفی هم بالاتر هست اما اگر عاطفه نباشه هیچ ارتباطی بین زندگی مادی و معنوی برقرار نمیشه. خانواده های مذهبی زیادی هستند که چون عاطفه ندارند زندگی موفقی ندارند. 

یه حدیث هست ، دقیقا یادم نیست که از کیه یا کجا خوندم اما امام سجاد میفرمایند : هر چی از زندگی میگذره زندگی عاطفی باید روز به روز قوی تر بشه. ( این نشانه زندگی موفق هست / حدیث یه همچین معنایی داره تقریبا / اما یادم نیست کجا خوندم)

هر چقدر همسر ادم با مرد همراه تر باشه ، باهاش حرف بزنه و بلد باشه باهاش شوخی کنه و باهاش بخنده و بهش لبخند بزنه مرد عاطفه اش بیشتر میجوشه و هرچقدر عاطفه اش بیشتر بجوشه اون زن رو عاشقانه تر میخواد و شور و نشاط و تلاش بیشتری برای خانواده اش به خرج میشه.

پ ن : در پست بعد خواهم گفت که برای افزایش دارایی عاطفی چه باید کرد.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٤/٦/٢۸

آسایش و آرامش

در زندگی دو چیز نیاز داریم. آسایش و ارامش. اما این دو گاهی بر هم اثر عکس دارند. گاهی زن و شوهر از صبح تا شب کار میکنند ، وقتی ازشون میپرسیم چرا این همه کار میکنید میگنن ما دنبال اسایش هستیم. سه شیف کار میکنند. اما در این زندگی ها خبری از شادی و ارامش نیست. 

اسایش از یه حدی که بالاتر بره باعث کم شدن ارامش میشه. الان میبینید که امکانات زندگی نسبت به قبل خیلی بیشتر شده اما سطح ارامش کمتر شده. درصد طلاق ها در بالاشر چرا بیشتر از پایین شهر هست ؟ 

اسایش مثل قند و نمک و چربی هست. قند و چربی و نمک برای بدن لازم هست اما اگه در بدن زیاد بشه طبعا ضرر خواهد داشت و باعث بیماری میشه. پس همیشه در زندگی باید به دنبال اسایش نسبی بود و برای ارامش هم باید وقت گذاشت. یه ادم پولدار عصبی فقط به دیگران القاء اضطراب میکنه. اما یه ادم با وضع متوسط مالی میتونی ازش حس ارامش بگیری. 

متاسفانه امروز خیلی از پسرها و دخترها اول روز جلسه اشنایی برای ازدواج درباره اسایش میپرسند و فکر میکنند اگه اسایش بود حتما ارامش هم هست. در حالی که چنین نیست. 

پ ن : میگن سن سکته در گذشته 70 سال بوده اما الان شده 32 سال. چرا سن سکته پایین اومده ؟ 

چرا خواب های پریشان زیاد شده ؟ . چون ارامش نیست. هر چند اسایش در حد بالا باشه.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٤/٦/٢۸

بیست اصل همسرداری

اول : همسر خود را بی هیچ توقعی دوست بدارید. 

دوم : هیچ زنی کامل نیست. حتما از اشتباهاتش بگذرید . گاهی هم خود را به ندیدن بزنید. لازم نیست هر ایرادی را به روش بیارین. 

سوم : دروغ افت و کرم زندگی است. راه بازگشت هم نداره. 

چهارم : گاهی برای همسرتون هدیه بخرید. هر چند که اون هدیه کوچک باشه. 

پنجم : بهش بفهمونید که وقتی در کنارش نیستید اما به یادش هستید. 

ششم : گاهی غافلگیرش کنید. گاهی ازبیرون خانه باهاش تماس بگیرید. فقط بگین که دلتون براش تنگ شده. هواشو کردین.

هفتم : اگر در سفر هستید حتما روزی یکی دو بار بهش زنگ بزنید. 

هشتم : جلوی همسرتون از خودتون عفت و پاکدامنی نشون بدین. حتی اگر اهل فحش و چشم چرانی هستید اما این کارها رو جلوی همسرتون شدیدا ترک کنید. 

نهم : به خانواده همسرتون خیلی احترام بزارین. خانمها خیلی به خانواده شون حساس هستند.

دهم : به ظاهرتون اهمت بدین. اما نه اینقدر زیاد که باعث چندش بشه. تمیزی و نظافت خیلی به چشم خانوما میاد.

یازدهم : لبخند زدن کار سختی نیست. وقتی به خانومتون نگاه میکنید بهش لبخند بزنید. 

دوازدهم : قیافتون رو خیلی زنونه نکنید. زیر ابرو برندارید. کمی ریش داشتن هم بد نیست. ظاهرتون مردانه باشه.

سیزدهم : همیشه بوی عطر بدین. اما عطر مردانه باید سبک باشه نه سنگین. 

چهاردهم : همسرتون رو از خودتون بی خبر نزارین. بی خبری به اونها حس تشویش و اضطراب میده و حسابی اذیتشون میکنه. 

15 : مراقب حجاب همسرت باش. گیر سه پیچ نده اما بی تفاوت هم نباش. اگر چاری بود حتما تشویقش کن و بهش بهترین چادر ها رو هدیه بده. 

16 : کاری کن که وقتی خونه نیستی هم جای خالیت احساس بشه و هم روح وجودت تو خونه احساس بشه. 

17 : اجازه بده همسرت تو خونه برات ارایش کنه. لباسهای لختی و انچنانی بپوشه.

18 : وقتی همسرت ارایش میکنه اونو حتما ببین و زبانی اونو تحسین کن. 

19 : وقتی گریه میکنه مضطرب نشو. ارامش خودتو حفظ کن. زن ها زود گریه میکنن ، اما حتما یه عکس العمل دلسوزانه از خودت نشون بده. 

20 : اگه دختر و پسر بزرگ دارین اجازه نده که همسرت جلو اونها لباسهای انچنانی بپوشه.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٤/٦/٢۸

چرا اصلاح طلب نیستیم ؟ - خروج از حاکمیت !

وقتی خود شخص اعتراف میکند که ما در زمان اصلاحات (76 - 84 ) باید به دنبال خروج از حاکمیت میرفتیم ، اما عده ای همچنان معتقدند که این آقایانی که دنبال خروج از حاکمیت هستند جزو دلبستگان نظام و رهبری هستند.

بله این شخص ، کسی نبود جز جناب سید محمد رضا خاتمی ، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در دوران اصلاحات ، و از ارکان حزب منحله مشارکت و از مخالفان خط امام و رهبری.

ایشان در مصاحبه با روزنامه اصلاح طلب اعتماد میگویند :

 نظرتان درباره طرحی که آقای عباس عبدی با عنوان خروج از حاکمیت مطرح کرد چیست؟ واقعا قرار بود بعد از خروج از حاکمیت چه اتفاقی بیفتد و چه چیزی نصیب اصلاح‌طلبان بشود؟
این تئوری آقای عبدی ( خروج از حاکمیت)  آن زمان حرف بی‌خود و بی‌حساب و کتابی نبود اما اجرایش به زمینه‌هایی نیاز داشت.

  همه حرف این طرح این بود که اصلاح‌طلبان بالاخره باید یک جایی ایستادگی کنند؟
بله. آقای عبدی هم همین را می‌گفت و حرفش درست بود. بالاخره ما باید خطوط قرمزی داشته باشیم. باید معلوم باشد خطوط قرمزمان کجاست. ... ایشان می‌گفت باید نشان دهید یک سلاحی دارید و هر آن ممکن است این سلاح را بکشید.

پ ن : با این اوصاف شرعا و عقلا جایز است جزو گروه اصلاح طلبان باشیم ؟

منابع:

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٥:٥٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/٢٥

معادله مجمع مدرسین و محققین با هاشمی رفسنجانی چگونه حل میشود ؟

تقریبا یک ماه از دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان نگذشته که به موازات این دیدار ، هاشمی رفسنجانی هم با اعضای مجمع مدرسین و محققین قم دیدار کرد و در سخنانی از افراد صاحب اندیشه خواست که در انتخابات نامزد شوند.

در این دیدار آقایان حجج اسلام : نادی، ایازی، منتظر القائم، صلواتی، فیرحی و سعیدیان از اعضای مجمع مدرسین و محققین ضمن دعوت از اقای هاشمی برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان ،به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته اند. (سایت انتخاب)

حال این مجمع محققین و مدرسین چه میکنند؟

و چه چیزی در جناب هاشمی دیده اند که از ایشان میخواهند که در انتخابات شرکت کنند؟

تصاویر حضور اعضای مجمع مدرسین و محققین در جریان فتنه 88

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٥:٠٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/٢٥

چند اصل

اصل اول : هرچند در اسلام صلح داریم اما مصالحه بر سر دین هرگز ممکن نیست.

اصل دوم : وظیفه اصلی حکومت اسلامی توجه به دین مردم است.

اصل سوم : دنیا طلبی باعث میشود که نسبت به دین خود و جامعه دلواپس نباشیم.

اصل پنجم : تنزل فرهنگی و ضعف معنوی زنگ خطر را صدا در می اورد.

اصل ششم : دنیا طلبی مسئولین حکومت اسلامی ، باعث بی اعتمادی مردم میشود.

پ ن : ایا حکومت نسبت به دین مردم وظیفه دارد ؟ اینجا را ببینید +

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢۳

امام خامنه ای ، ایت الله خوشوقت و فتنه های روزگار

هرچند ایت الله خوشوقت در میان ما نیست، اما خیلی از حرفهای ایشان را به یاد داریم، موضع گیریها و خط مشی آن فقیه عارف،

مناسب دیدم سخنان آیت الله صدیقی درباره ان فقیه و عارف پارسا را که قبل از ارتحال ایشان صورت گرفته بازنشر کنم. در این نوشته مطالب بلندی است که امیدوارم مورد توجه اهل خرد واقع شود. 

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٥:٢٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢۳

درباره ایت الله مصباح

نظر مقام معظم رهبری درباره ایت الله مصباح یزدی :

«یک نفر مثل آقای مصباح یزدی مورد هجوم تبلیغاتی قرار می گیرد.حرف رسا و منطق قوی و مستحکم هرجایی باشد انجا را دشمن زود تشخیص می دهد.با مرحوم شهید مطهری هم همین جور برخورد کردند.»

«بنده نزدیک به چهل سال است که جناب آقای مصباح را می شناسم و به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب نظر در مسائل سیاسی اسلام ارادت قلبی دارم. اگر خداوند متعال به نسل کنونی ما این توفیق را نداد که از شخصیت هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر خلأ آن عزیزان را در زمان ما پر می کند

«من خدا را شکر و حمد می کنم که نسل جوان ما در سراسر کشور به ایشان(استادمصباح یزدی) شدیدا علاقمند و قدردان هستند.» فتیان+

مجموعه ای از متفکران، علما و سابقه دارهای در امر دین، مدعی عقبه ی تئوریک نظام هستند و آن را تشکیل می دهند. ...... الان ما در حوزه ی قم علمایی داریم، بزرگانی داریم، صاحب نظرانی داریم، اندیشه پردازان یا تئوریسین ها و ایدئولوگ هایی داریم .... ما شخصیت علمی فکری روشنفکری برجسته ای مثل آقای مصباح یزدی را در قم داریم؛ یا یک ملای برجسته قوی مثل آقای جوادی آملی را در قم داریم.... اینها عقبه تئوریک نظام هستند.»منبع+

 

مصاحبه با ایت الله مصباح در نشریه 9 دی : اینجا +

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/٦/٢٠

چرا اصلاح طلب نیستم ؟

اصلاح طلب نیستم چون یکی از مشخصات اصلاح طلبی کم رنگ کردن سخنان مهم ولی فقیه و نایب امام عصر عج است. به راستی اگر خود را سرباز ولایت و در خط رهبری میدانند چرا با بیانات مهم ایشان این گونه باید برخورد میکنند ؟

 

روزنامه ارمان ( یک روز پس از بیانات بسیار مهم امام خامنه ای )+

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٩

حاشیه ای بر خطوط قرمز مذاکرات هسته ای

رهبر معظم انقلاب ملاک هایی را به عنوان خط قرمز برای مذاکرات هسته ای ترسیم فرمودند و مسئولین را موظف به رعایت این خطوط قرمز کردند.

چند روز قبل رهبر معظم در دیدار با اعضای خبرگان فرمودند : تکلیف لغو تحریم‌ها باید روشن شود.

این یعنی تکلیف دولت امریکا درباره لغو تحریم ها مشخص نیست. بنابیراین دولت نباید اصراری بر اجرای برجام داشته باشد.

از طرفی انچه ازار دهنده هست نگاه برخی مسئولین دولتی به مذاکرات است چنان که حمید ابوطالبی - از معاونین اقای روحانی -  چندی قبل گفته بود : "ارزش آغاز تعامل ایران و آمریکا، بیش از موضوع پرونده هسته‌ای است."+

این یعنی که دولت مشتاق تعامل با دولت امریکاست و شاید امثال ایشان یکی از مخاطبین سخنان مهم روز گذشته امام خامنه ای باشند که فرمودند :

بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند

دنبال چیزی به نام مذاکره با ایرانند؛ مذاکره وسیله‌ای است برای نفوذ و تحمیل خواست‌ها؛ ما فقط در قضیه‌ی هسته‌ای با مذاکره با آمریکا به دلایل مشخص موافقت کردیم و بحمدالله مذاکره‌کنندگان ما هم خوب ظاهر شدند/ در عرصه‌های دیگر اجازه‌ی مذاکره با آمریکا ندادیم و با آنها مذاکره نمی‌کنیم‌. +

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٩

باز هم پوشاندن خورشید

روز گذشته رهبر معظم انقلاب با اعضای شورای عالی فضای مجازی دیدار کردند که بسیاری از اعضای ان جزو مسئولین مهم کشورو بعضا روسای قوا و وزرا هستند.

اما جالب اینکه طبق معمول رسانه های اصلاح طلب یا این خبر را در صفحه اول خود منعکس نمیکنند یا انقدر ضعیف منعکس میکنند که گویا این خبر قرار نیست به چشم بیاید.

من نامی از روزنامه های صبح اقتصاد ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی و دنیای اقتصاد نمیاورم ، چون همان طور که از اسمشان پیداست این روزنامه ها قرار است فقط اخبار اقتصادی را منتشر کنند ، هر چند که اخبار سیاسی را هم منتشر میکنند ، از روزنامه هایی که کثیر الانتشار هم نیستند نامی نمی برم ، اما روزنامه های کثیر الانتشاری مثل قانون ، ابرار ، و رویش ملت که داعیه دار صداقت در گفتار هستند چرا از این جلسه مهم هیچ خبری در صفحه اول خود منتشر نمیکنند ؟

بگذریم که بسیاری سایت ها و روزنامه های اصلاح طلب هم به رسم همیشگی ، بیانات امام خامنه ای را بسیار ضعیف منعکس میکنند.

این سه عکس را ببینید :

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/٦/۱٧

سفسطه های اهل فتنه 3

خاتمی : نمیگویم در انتخابات تقلب شده. 

سند و فیلم سخنان : 
http://www.tasnimnews.com/Home/Single/237826

اگر چنین است چطور هنوز هم با اهل فتنه همراهی میکنید و حاضر نیستید به طور رسمی و علنی از ملت بزرگ ایران عذر خواهی کنید و تقصیر جریان متبوع خود را گردن بگیرید ؟ چگونه است که تقلب نشده اما تقاضای ابطال انتخاب میکردید ؟

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

سفسطه های اهل فتنه 2

از  یکی از سران فتنه نقل شده که " به دنبال انتقام نیستیم." !

از قدیم گفته اند دزد پر زور یقه صاحب مال را میگیرد. افرادی که کشور را هشت ماه دچار بحران کردند و دستور ولی فقیه را زیر پا گذاشتند و با همدستی با عوامل منافق تبدیل به سرمایه های اسرائیل شدند ، امروز باید منتظر محاکمه عادلانه و بدون اغماض اسلامی باشند اما این جماعت پر رویی را به جایی رسانده اند که گویی فتنه گری حق مسلم انها بوده و حالا هم به ما لطف کرده و منت بر سرمان میگذارند که نمیخواهند دنبال انتقام باشند.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٠٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

سفسطه های اهل فتنه 1

از محمدخاتمی نقل شده که "نیاز کشور آشتی ملی است. "

دو نکته : 
اول : مردم با یکدیگر دعوایی ندارند که نیاز به آشتی باشد ، این عده ی معدود معلوم الحال هستند که با روسیاهی نمیتوانند در بین مردم حاضر شوند.


دوم : راه این آشتی چیست ؟ راهش این است که کسی که ظلم به مردم کرد و رای مردم را نادیده گرفت ، الان که متوجه اشتباهش شده عذرخواهی کند و حاضر به محاکمه باشد. 
در این صورت حق از دست رفته باز خواهد گشت.
اشتی ملی لگد مال کردن حق مردم نیست.

سوم : آشتی و مصالحه با کسی معنی پیدا میکند که اصل وجود شما را قبول داشته باشد اما این جماعت فتنه گر که نه شورای نگهبان و نه رهبری و بالاتر حتی اصل نظام را هم قبول ندارند چگونه ممکن است ؟

با کسانی که اصل ولایت فقیه را دیکتاتوری مومنان میدانند چگونه اشتی کنیم ؟

خوب است به این سخنان مقام معظم رهبری به دقت توجه کنید که فرمودند :

... شما برادران سابق ما هستید. اینها کسانى هستند که بعضى از اینها، یک وقتى به خاطر طرفدارى از امام مورد اهانت هم قرار می‌گرفتند. حالا ببینند که کسانى که به نام اینها شعار می‌دهند، عکس اینها را روى دستشان می‌گیرند، اسم اینها را با تجلیل مى‌آورند، درست نقطه‌‌ مقابل، علیه امام و علیه انقلاب و علیه اسلام شعار می‌دهند و روزه‌خوارى علنى در روز قدس، در ماه رمضان، می‌کنند؛ اینها را مى‌بینید، خب، بکشید کنار ...

... من هیچ اعتقادى ندارم به دفع؛ من گفتم در نماز جمعه؛ اعتقاد من به جذب حداکثرى و دفع حداقلى است؛ اما بعضى کأنه خودشان اصرار دارند بر اینکه از نظام فاصله بگیرند. یک اختلاف درون خانوادگى را، درون نظام را - که مبارزات انتخاباتى بود - یک عده‌اى تبدیل کردند به مبارزه‌ با نظام ... {http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=8513}

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٠۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

در حاشیه اعتقادات عجیب علی مطهری

 سید رضا اکرمی نماینده مجلس در تاریخ 17 مهر 93 در روزنامه مردمسالاری نوشته اند: " این جانب بر این باورم که «استارت فتنه» در شب سالگرد امام‌خمینی رحمه الله علیه، در مناظره تلویزیونی آقایان دکتر محمود احمدی‌نژاد و میرحسین موسوی زده شد"

مشابه این مطلب هم آقای علی مطهری در مصاحبه با سایت بهار در تاریخ 12 آبان 92 گفته اند که : "شروع فتنه با احمدی نژاد بود و  او هیزم فتنه را فراهم کرد"

با این اوصاف شاید بتوان گفت :   

اول: تشکیل کمیته های صیانت از آراء قبل از انتخابات ربطی به فتنه ندارد.

دوم : بحث تقلب در انتخابات مطرح نیست .

سوم : فتنه فقط بخاطر آزرده خاطری آقای هاشمی رفسنجانی و اطرافیان ایشان بوده.

چهارم: احمدی نژاد هم حق دارد بخاطر تخریب هایی که جناح مقابل در قبال دولت ایشان انجام داد ، کشور را دچار التهاب و شورش کند.

پنجم : اگر احمدی نژاد تهران را به آتش بکشد هاشمی و روحانی هم باید محاکمه شوند.

ششم : همراهی برخی عوامل اصلاح طلب با شبکه های غربی ربطی به فتنه ندارد.

هفتم : اصل فتنه فقط داستان یک متلک پرانی بود و آن هجمه رسانه ای دشمنان داخلی و خارجی واقعیت ندارد.

هشتم : برخی افراد طیف آقای هاشمی چه افراد بی جنبه ای هستند که با چند کلمه ، یک کشور را به آتش میکشند.

نهم : فعالیت ها و همکاری های قبل از انتخابات برخی ستادها با شبکه بی بی سی و دیگران و نیز بحث ابطال انتخابات ربطی به فتنه ندارد.

و نکات دیگری که هیچ عاقلی ملتزم به آنها نمیشود وتعجب است از افرادی که در بالاترین سطوح کشور نمایندگی مردم را بر عهده دارند اما کمترین توجهی به تبعات سخنان خود ندارند.

:جا دارد این شعر را بر زبان اوریم که

 هر چه بگندد نمکش میزنند

وای به روزی که بگندد نمک

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٠٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

تلاش برای محو خورشید

عالی ترین مقام جمهوری اسلامی روز گذشته (14 شهریور94 ) هم اعضا و وظایف شورای عالی فضای مجازی را تعیین کردند و هم در دیدار با رییس جمهور قرقیزستان مطالب مهمی بیان فرمودند. اما عجیب اینکه روزنامه های روزان ، رویش ملت و ابتکار ، در صفحه اول خود حتی کمترین اشاره ای به این دو اتفاق نکردند. گو اینکه اصلا مقام رهبری در ایران وجود خارجی ندارد jتا بخواهند خبر انرا منتشر کنند.
به راستی چه در پس اصرار بر دیده نشدن رهبری معظم ،‌چه انگیزه های شومی نهفته است ؟
آیا کتمان حقایق و وارونه منعکس کردن حوادث خود نوعی دروغ شیادی نیست؟
ضمن اینکه بسیاری از روزنامه های اصلاح طلب هم این دو حادثه را بسیار ضعیف منعکس کردند. البته نا گفته نماند که یکی از روزنامه های اصولگرا هم گهگاه به این اسیب دوم  ( یعنی انعاس ضعیف بیانات رهبری در صفحه اول ) مبتلا است که این هم خطا و اشتباه است.
پ ن : وظیفه ی ما در مقابل کسانی که سعی در کمرنگ کردن مقام رهبری دارند چیست ؟

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٥

قدرت نمایی در فضای مجازی

...

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٥