مـعـیـن الـحـق

 

اگر خدای متعال کمک کند سعی میکنم فقط معین الحق باشم و لاغیر.                                      

امام خامنه ای ، ایت الله خوشوقت و فتنه های روزگار

هرچند ایت الله خوشوقت در میان ما نیست، اما خیلی از حرفهای ایشان را به یاد داریم، موضع گیریها و خط مشی آن فقیه عارف،

مناسب دیدم سخنان آیت الله صدیقی درباره ان فقیه و عارف پارسا را که قبل از ارتحال ایشان صورت گرفته بازنشر کنم. در این نوشته مطالب بلندی است که امیدوارم مورد توجه اهل خرد واقع شود. 

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٥:٢٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢۳

درباره ایت الله مصباح

نظر مقام معظم رهبری درباره ایت الله مصباح یزدی :

«یک نفر مثل آقای مصباح یزدی مورد هجوم تبلیغاتی قرار می گیرد.حرف رسا و منطق قوی و مستحکم هرجایی باشد انجا را دشمن زود تشخیص می دهد.با مرحوم شهید مطهری هم همین جور برخورد کردند.»

«بنده نزدیک به چهل سال است که جناب آقای مصباح را می شناسم و به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب نظر در مسائل سیاسی اسلام ارادت قلبی دارم. اگر خداوند متعال به نسل کنونی ما این توفیق را نداد که از شخصیت هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر خلأ آن عزیزان را در زمان ما پر می کند

«من خدا را شکر و حمد می کنم که نسل جوان ما در سراسر کشور به ایشان(استادمصباح یزدی) شدیدا علاقمند و قدردان هستند.» فتیان+

مجموعه ای از متفکران، علما و سابقه دارهای در امر دین، مدعی عقبه ی تئوریک نظام هستند و آن را تشکیل می دهند. ...... الان ما در حوزه ی قم علمایی داریم، بزرگانی داریم، صاحب نظرانی داریم، اندیشه پردازان یا تئوریسین ها و ایدئولوگ هایی داریم .... ما شخصیت علمی فکری روشنفکری برجسته ای مثل آقای مصباح یزدی را در قم داریم؛ یا یک ملای برجسته قوی مثل آقای جوادی آملی را در قم داریم.... اینها عقبه تئوریک نظام هستند.»منبع+

 

مصاحبه با ایت الله مصباح در نشریه 9 دی : اینجا +

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٤/٦/٢٠

چرا اصلاح طلب نیستم ؟

اصلاح طلب نیستم چون یکی از مشخصات اصلاح طلبی کم رنگ کردن سخنان مهم ولی فقیه و نایب امام عصر عج است. به راستی اگر خود را سرباز ولایت و در خط رهبری میدانند چرا با بیانات مهم ایشان این گونه باید برخورد میکنند ؟

 

روزنامه ارمان ( یک روز پس از بیانات بسیار مهم امام خامنه ای )+

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٩

حاشیه ای بر خطوط قرمز مذاکرات هسته ای

رهبر معظم انقلاب ملاک هایی را به عنوان خط قرمز برای مذاکرات هسته ای ترسیم فرمودند و مسئولین را موظف به رعایت این خطوط قرمز کردند.

چند روز قبل رهبر معظم در دیدار با اعضای خبرگان فرمودند : تکلیف لغو تحریم‌ها باید روشن شود.

این یعنی تکلیف دولت امریکا درباره لغو تحریم ها مشخص نیست. بنابیراین دولت نباید اصراری بر اجرای برجام داشته باشد.

از طرفی انچه ازار دهنده هست نگاه برخی مسئولین دولتی به مذاکرات است چنان که حمید ابوطالبی - از معاونین اقای روحانی -  چندی قبل گفته بود : "ارزش آغاز تعامل ایران و آمریکا، بیش از موضوع پرونده هسته‌ای است."+

این یعنی که دولت مشتاق تعامل با دولت امریکاست و شاید امثال ایشان یکی از مخاطبین سخنان مهم روز گذشته امام خامنه ای باشند که فرمودند :

بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند

دنبال چیزی به نام مذاکره با ایرانند؛ مذاکره وسیله‌ای است برای نفوذ و تحمیل خواست‌ها؛ ما فقط در قضیه‌ی هسته‌ای با مذاکره با آمریکا به دلایل مشخص موافقت کردیم و بحمدالله مذاکره‌کنندگان ما هم خوب ظاهر شدند/ در عرصه‌های دیگر اجازه‌ی مذاکره با آمریکا ندادیم و با آنها مذاکره نمی‌کنیم‌. +

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٩

باز هم پوشاندن خورشید

روز گذشته رهبر معظم انقلاب با اعضای شورای عالی فضای مجازی دیدار کردند که بسیاری از اعضای ان جزو مسئولین مهم کشورو بعضا روسای قوا و وزرا هستند.

اما جالب اینکه طبق معمول رسانه های اصلاح طلب یا این خبر را در صفحه اول خود منعکس نمیکنند یا انقدر ضعیف منعکس میکنند که گویا این خبر قرار نیست به چشم بیاید.

من نامی از روزنامه های صبح اقتصاد ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی و دنیای اقتصاد نمیاورم ، چون همان طور که از اسمشان پیداست این روزنامه ها قرار است فقط اخبار اقتصادی را منتشر کنند ، هر چند که اخبار سیاسی را هم منتشر میکنند ، از روزنامه هایی که کثیر الانتشار هم نیستند نامی نمی برم ، اما روزنامه های کثیر الانتشاری مثل قانون ، ابرار ، و رویش ملت که داعیه دار صداقت در گفتار هستند چرا از این جلسه مهم هیچ خبری در صفحه اول خود منتشر نمیکنند ؟

بگذریم که بسیاری سایت ها و روزنامه های اصلاح طلب هم به رسم همیشگی ، بیانات امام خامنه ای را بسیار ضعیف منعکس میکنند.

این سه عکس را ببینید :

ادامه مطلب   
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/٦/۱٧

سفسطه های اهل فتنه 3

خاتمی : نمیگویم در انتخابات تقلب شده. 

سند و فیلم سخنان : 
http://www.tasnimnews.com/Home/Single/237826

اگر چنین است چطور هنوز هم با اهل فتنه همراهی میکنید و حاضر نیستید به طور رسمی و علنی از ملت بزرگ ایران عذر خواهی کنید و تقصیر جریان متبوع خود را گردن بگیرید ؟ چگونه است که تقلب نشده اما تقاضای ابطال انتخاب میکردید ؟

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

سفسطه های اهل فتنه 2

از  یکی از سران فتنه نقل شده که " به دنبال انتقام نیستیم." !

از قدیم گفته اند دزد پر زور یقه صاحب مال را میگیرد. افرادی که کشور را هشت ماه دچار بحران کردند و دستور ولی فقیه را زیر پا گذاشتند و با همدستی با عوامل منافق تبدیل به سرمایه های اسرائیل شدند ، امروز باید منتظر محاکمه عادلانه و بدون اغماض اسلامی باشند اما این جماعت پر رویی را به جایی رسانده اند که گویی فتنه گری حق مسلم انها بوده و حالا هم به ما لطف کرده و منت بر سرمان میگذارند که نمیخواهند دنبال انتقام باشند.

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٠٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

سفسطه های اهل فتنه 1

از محمدخاتمی نقل شده که "نیاز کشور آشتی ملی است. "

دو نکته : 
اول : مردم با یکدیگر دعوایی ندارند که نیاز به آشتی باشد ، این عده ی معدود معلوم الحال هستند که با روسیاهی نمیتوانند در بین مردم حاضر شوند.


دوم : راه این آشتی چیست ؟ راهش این است که کسی که ظلم به مردم کرد و رای مردم را نادیده گرفت ، الان که متوجه اشتباهش شده عذرخواهی کند و حاضر به محاکمه باشد. 
در این صورت حق از دست رفته باز خواهد گشت.
اشتی ملی لگد مال کردن حق مردم نیست.

سوم : آشتی و مصالحه با کسی معنی پیدا میکند که اصل وجود شما را قبول داشته باشد اما این جماعت فتنه گر که نه شورای نگهبان و نه رهبری و بالاتر حتی اصل نظام را هم قبول ندارند چگونه ممکن است ؟

با کسانی که اصل ولایت فقیه را دیکتاتوری مومنان میدانند چگونه اشتی کنیم ؟

خوب است به این سخنان مقام معظم رهبری به دقت توجه کنید که فرمودند :

... شما برادران سابق ما هستید. اینها کسانى هستند که بعضى از اینها، یک وقتى به خاطر طرفدارى از امام مورد اهانت هم قرار می‌گرفتند. حالا ببینند که کسانى که به نام اینها شعار می‌دهند، عکس اینها را روى دستشان می‌گیرند، اسم اینها را با تجلیل مى‌آورند، درست نقطه‌‌ مقابل، علیه امام و علیه انقلاب و علیه اسلام شعار می‌دهند و روزه‌خوارى علنى در روز قدس، در ماه رمضان، می‌کنند؛ اینها را مى‌بینید، خب، بکشید کنار ...

... من هیچ اعتقادى ندارم به دفع؛ من گفتم در نماز جمعه؛ اعتقاد من به جذب حداکثرى و دفع حداقلى است؛ اما بعضى کأنه خودشان اصرار دارند بر اینکه از نظام فاصله بگیرند. یک اختلاف درون خانوادگى را، درون نظام را - که مبارزات انتخاباتى بود - یک عده‌اى تبدیل کردند به مبارزه‌ با نظام ... {http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=8513}

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٠۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

در حاشیه اعتقادات عجیب علی مطهری

 سید رضا اکرمی نماینده مجلس در تاریخ 17 مهر 93 در روزنامه مردمسالاری نوشته اند: " این جانب بر این باورم که «استارت فتنه» در شب سالگرد امام‌خمینی رحمه الله علیه، در مناظره تلویزیونی آقایان دکتر محمود احمدی‌نژاد و میرحسین موسوی زده شد"

مشابه این مطلب هم آقای علی مطهری در مصاحبه با سایت بهار در تاریخ 12 آبان 92 گفته اند که : "شروع فتنه با احمدی نژاد بود و  او هیزم فتنه را فراهم کرد"

با این اوصاف شاید بتوان گفت :   

اول: تشکیل کمیته های صیانت از آراء قبل از انتخابات ربطی به فتنه ندارد.

دوم : بحث تقلب در انتخابات مطرح نیست .

سوم : فتنه فقط بخاطر آزرده خاطری آقای هاشمی رفسنجانی و اطرافیان ایشان بوده.

چهارم: احمدی نژاد هم حق دارد بخاطر تخریب هایی که جناح مقابل در قبال دولت ایشان انجام داد ، کشور را دچار التهاب و شورش کند.

پنجم : اگر احمدی نژاد تهران را به آتش بکشد هاشمی و روحانی هم باید محاکمه شوند.

ششم : همراهی برخی عوامل اصلاح طلب با شبکه های غربی ربطی به فتنه ندارد.

هفتم : اصل فتنه فقط داستان یک متلک پرانی بود و آن هجمه رسانه ای دشمنان داخلی و خارجی واقعیت ندارد.

هشتم : برخی افراد طیف آقای هاشمی چه افراد بی جنبه ای هستند که با چند کلمه ، یک کشور را به آتش میکشند.

نهم : فعالیت ها و همکاری های قبل از انتخابات برخی ستادها با شبکه بی بی سی و دیگران و نیز بحث ابطال انتخابات ربطی به فتنه ندارد.

و نکات دیگری که هیچ عاقلی ملتزم به آنها نمیشود وتعجب است از افرادی که در بالاترین سطوح کشور نمایندگی مردم را بر عهده دارند اما کمترین توجهی به تبعات سخنان خود ندارند.

:جا دارد این شعر را بر زبان اوریم که

 هر چه بگندد نمکش میزنند

وای به روزی که بگندد نمک

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٧:٠٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦

← صفحه بعد صفحه قبل →