نکاتی درباره حمله به علی مطهری

اول : بین دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز نوعی رقابت دیده میشود. ریاست دانشگاه علوم پزشکی با اقای دکتر ایمانیه است که در زمان دولت قبل هم در همین منصب بودند و در دولت بعد هم - با نظر مساعد اقای هاشمی ، وزیر بهداشت -  در سمت خود ابقا شدند. ایشان مشی اصلاح طلبانه ندارند.در مقابل احساس میشود دانشگاه شیراز مورد طمع برخی جریانات سیاسی است .

دوم : دعوت پی در پی از عناصر مساله دار - نظیر هادی غفاری و دیگران - برای سخنرانی در دانشگاه شیراز نشانه ی چیست ؟ آیا نوعی جریان خاص در پشت این دعوت های پی در پی است ؟

سوم : عدم توجه به نظر شورای تامین استان درباره فراهم نبودن شرایط سخنرانی مطهری به چه دلیل است ؟

چهارم : علت تمرکز عناصر اصلاح طلب و بعضا فتنه گر بر روی استان فارس چیست ؟ فضای دانشگاهی استان فارس دارای سه ویزگی است : الف : رتبه سوم کشور از لحاظ تعداد دانشجو+

ب : وجود جریان های قبیله ای در برخی مناطق و تعصبات کورکورانه.

ج : تکثر اقلیت های دینی از اهل سنت گرفته با بهاییت و دراویش و غیره .

همین سه عامل باعث شده تا تمرکز خاصی جهت بهره برداری و سوء استفاده سیاسی ایجاد شود.

نکته اخر : چگونه ممکن است همه ی نهاد های امنیتی - دولتی و غیر دولتی - با اطلاع از ورود مطهری و همچنین اطلاع از وجود گروهی خاص برای حمله به او دست روی دست بگذارند و هیچ اقدامی انجام ندهند ؟ جز اینکه در ساختار دولت باید جریانی وجود داشته باشد تا به هیچ نهادی اجازه اقدام ندهد ؟ آیا این نوعی خود زنی سیاسی و سیاهکاری است ؟ الله اعلم.

پ ن : این نوشته فقط یک تحلیل براساس احتمالات  و چند پرسش است نه چیز دیگر.

محض اطلاع+

/ 1 نظر / 24 بازدید
علیرضا

سلام. هادی غفاری را انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی دعوت کرد نه دانشگاه شیراز. البته یک جریان خیلی مرموز هست که اکثر اوقات یک روز مانده به سخنرانی ها اعلام می شود سخنرانی با تشنج روبرو خواهد بود بنابراین باید لغو شود. اولین بار نبود که چنین اتفاقی می افتد. ضمنا بعید می دانم رقابت دانشگاه شیراز و علوم پزشکی ربطی به جریان مطهری داشته باشد.