استعداد سنجی + ماجرای یک تشرف

پ ن : کسی خدمت بزرگی گفته بود که فلانی امام عصر عج را ملاقات کرده. ان اقا هم در جواب گفته بودند که این که چیزی نیست ، خیلی ها به دیدار خدای متعال نائل میشوند و یا خدا ملاقات میکنند.

در حدود 14 سال قبل شنیده بودم که مقام معظم رهبری به خدمت حضرت ولی عصر عج مشرف شده اند. امروز همان مطلب را همراه با فایل صوتی ان دیدم. طبعا نه کسی میتواند قطعا بگوید این حرف ها دروغ است و نه کسی قطعا میتواند انرا تایید کند. به گوینده هم نمیتوان نسبت دروغگویی داد. بلکه ممکن است اباب حمل بر صحت ، کسی بگوید من قبول میکنم این حرف را.  اما اینکه شخصی اطمینان پیدا کند یا نکند به خود اشخاص مربوط است. من معمولا از کنار این جور حرف ها چراغ خاموش رد میشوم. نه انرا تایید میکنم نه رد میکنم. هر چند " گاه " ظن قوی به صحت ان پیدا میکنم اما باز هم چنین نیست که به صرف یک مطلبی که ظن قوی به صحتش دارم اعتقادات و اصول خود را بنا کنم یا از قواعد و اصول مسلم متابعت نکنم. مبنای عمل این جور امور ظنی نیست یلکه اصول مسلم و قواعد روشن فقهی است.

اما به هر حال شنیدن ماجرای تشرف رهبر انقلاب هم  هم خالی از فایده نیست مخصوصا که ظرایفی خاص و جالب در ان نهفته است  . متن + صوت از اینجا (فایل صوتی در اخر همین لینک)  همین مطلب در سایت اصلاح طلب انتخاب +

پ ن : از نکات در خور توجه فقه امامیه این است که تمام پایه و اساسش بر قطع است. توضیح این مطلب نیازمند نوشته ای مجزا است.

/ 0 نظر / 35 بازدید